Skupina 20 ľudí sa napriek zákazu zabávala v bratislavskom podniku

Skupina 20 mladých ľudí sa v piatok v rozpore s nariadenými opatreniami zabávala v podniku na Židovskej ulici v Bratislave. Krátko po 23.00 h ich tam na základe oznámenia odhalili policajti.

06.12.2021 13:29
Párty / Oslava / Zábava / Tanec / Diskotéka /... Foto: ,
debata (69)

Na mieste zadržali aj 18-ročného Ukrajinca, u ktorého našli drogy. Trestné stíhanie vedie polícia aj voči podniku, informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

VIDEO: Skupina 20 mladých ľudí sa v piatok v rozpore s nariadenými opatreniami zabávala v podniku na Židovskej ulici v Bratislave.

„V priestoroch suterénu sa nachádzalo 20 osôb, ktoré požívali alkoholické nápoje. Osoby, ktoré nemali prekryté dýchacie cesty, mali policajtom uviesť, že sa do podniku prišli zabaviť,“ priblížil hovorca.

Ako vysvetlil, účastníci sa dopustili priestupku v zmysle ustanovení zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a taktiež aj priestupku v zmysle ustanovení zákona o civilnej ochrane. Policajti ich ohlásili príslušnému úradu verejného zdravotníctva.

Zadržaný Ukrajinec policajtom dobrovoľne vydal dve vrecká s obsahom zelenej sušenej rastliny, podľa jeho slov marihuany, a 15 priehľadných vreciek s tabletami, malo ísť o extázu.

„Muž bol eskortovaný na príslušné policajné oddelenie a zaistené predmety odoslané na expertízne skúmanie, ktoré prítomnosť drog potvrdilo. Yurii T. čelí obvineniu z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi,“ doplnil Szeiff.

Voči podniku vedie polícia trestné stíhanie pre porušovanie povinností za krízovej situácie.

69 debata chyba
Viac na túto tému: #podnik #protipandemické opatrenia
Flowers