Ústavný súd odmietol Kováčikovu sťažnosť na jeho väzbu

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik neuspel s ústavnou sťažnosťou voči rozhodnutiu o jeho väzbe z mája tohto roku.

06.12.2021 14:51
kováčik Foto: ,
Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik v sprievode eskorty na ŠTS v Pezinku 20. septembra 2021.
debata (51)

Prvý senát Ústavného súdu odmietol jeho sťažnosť proti uzneseniam Špecializovaného trestného súdu a Najvyššieho súdu. Podľa informácie z Ústavného súdu senát pod vedením predsedu Rastislava Kaššáka tak rozhodol na neverejnom zasadnutí 30. novembra.

Špecializovaný trestný súd 11. mája rozhodol o ponechaní Dušana Kováčika vo väzbe a konštatoval dôvody aj kolúznej, aj preventívnej väzby.

Zároveň samostatným výrokom zamietol jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu. Najvyšší súd následne 18. mája zamietol jeho sťažnosť voči rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu.

Špecializovaný trestný súd 20. septembra neprávoplatne odsúdil Dušana Kováčika na 14-ročné väzenie s tým, že mal pomáhať zločineckej skupine takáčovcov, zobrať úplatok, ako aj vynášať informácie o prebiehajúcich trestných konaniach zo špeciálnej prokuratúry. Dušana Kováčika zadržali a obvinili v októbri 2020, svojej funkcie špeciálneho prokurátora sa vzdal krátko po obvinení.

kováčik Čítajte viac Kováčik dostal 14 rokov, prepadne mu majetok
51 debata chyba
Viac na túto tému: #Ústavny súd #Dušan Kováčik
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy