Záujemcovia o tretiu dávku sa môžu dať zaočkovať aj bez registrácie

Záujemcovia o tretiu dávku očkovania proti ochoreniu COVID-19 sa môžu dať zaočkovať aj bez predchádzajúcej registrácie. Stačí, ak sa vo vakcinačnom centre, ktoré očkuje bez registrácie, preukážu platným digitálnym COVID preukazom EÚ o absolvovaní očkovania druhou dávkou. Pre TASR to pripomenula hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Alžbeta Sivá.

14.12.2021 13:58
SR Prešov OC koronavírus očkovanie Janssen POX Foto: ,
Očkovanie proti ochoreniu COVID-19
debata (70)

Pracovník vakcinačného centra priamo na mieste overí podmienky uplynutia stanoveného časového obdobia od podania druhej dávky. „Miesta a termíny očkovania bez registrácie zverejňuje Ministerstvo zdravotníctva každý týždeň na stránke www.health.gov.sk/?…,“ spresnila Sivá.

NCZI v najbližších dňoch rozošle viac ako 1,5 milióna pozývacích SMS správ na očkovanie treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Súčasťou SMS správy je aj PIN kód, ktorý spolu s rodným číslom potrebujú ľudia na registráciu. „Ak občan PIN kód vôbec nemal, NCZI mu pred zaslaním pozývacej SMS správy na očkovanie treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 vygenerovalo nový,“ dodala Sivá.

Vakcinačné centrum / Očkovanie / Korona / Čítajte viac Namiesto šiestich už po troch mesiacoch. Menia sa pravidlá pre tretiu dávku

Posilňujúcu dávku je možné podať kompletne zaočkovanej osobe vo veku od 18 rokov najskôr o tri mesiace po aplikovaní poslednej dávky základnej dvojdávkovej očkovacej schémy. Registrovať sa môžu aj ľudia, ktorí okrem vakcinácie následne prekonali COVID-19, alebo im boli podané monoklonálne protilátky. Zaregistrovať sa môžu aj osoby, ktoré boli kompletne zaočkované jednodávkovou vakcínou, tie budú vakcinované už po dvoch mesiacoch.

Registrácia je možná na stránke https://vakcinacia.nczisk.sk/…racia-3-vlna. Zmeny v podávaní tretej dávky očkovania vyplynuli z pondelkovej aktualizácie usmernenia k aplikácii dodatočnej tretej dávky mRNA vakcíny.

Video
Ide o právo: O prípadnom povinnom očkovaní proti Covid-19 s Janou Alušíkovou (advokátska kancelária MPH) - odvysielané 10. 12. 2021.
70 debata chyba
Viac na túto tému: #očkovanie #koronavírus