Lengvarský pripustil kúpu nemocnice Bory od Penty, firma má záujem o dialóg

Spoločnosť Penta tvrdí, že vždy mala záujem viesť so štátom "dialóg o komplementarite a zlepšovaní ústavnej zdravotnej starostlivosti".

23.12.2021 12:58
debata (34)

Spoločnosť Penta tvrdí, že vždy mala záujem viesť so štátom „dialóg o komplementarite a zlepšovaní ústavnej zdravotnej starostlivosti“. Pre TASR to v reakcii na slová ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) povedala PR špecialistka spoločnosti Penta Investments Lenka Vargová.

Lengvarský v bilančnom rozhovore pre TASR pripustil, že majiteľom koncovej nemocnice na Boroch by mohol byť aj štát. „Nevylučujem, že dôjde k diskusii s vlastníkom nemocnice na bratislavských Boroch a urobí sa niečo, čo sa chcelo aj predtým. Prevádzkovateľom by mohla byť súkromná spoločnosť a majiteľom by mohol byť štát,“ povedal s tým, že situácia sa bude odvíjať aj od toho, čo bude ekonomicky výhodné a najrýchlejšie.

Spoločnosť pripustila, že Nemocnica Bory by sa mala stať pevnou súčasťou koncovej nemocničnej siete pre Bratislavu a okolie. Penta vníma názor ministra. „Žiadne rokovania v tejto súvislosti nevedieme,“ dodala Vargová.

34 debata chyba
Viac na túto tému: #Penta #Bory #Vladimír Lengvarský