Na následky požiaru v DSS v Osadnom zomreli ďalší traja klienti

Na následky požiaru v Domove sociálnych služieb (DSS) v Osadnom, ktorý v zariadení vypukol v noci 21. decembra a ktorý si na mieste vyžiadal jednu obeť, zomreli v nemocnici ďalší traja klienti. O život prišiel počas vianočných sviatkov aj riaditeľ zariadenia Ján Šrenkel, okolnosti jeho úmrtia sú predmetom vyšetrovania. Pre TASR to potvrdila Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu Prešovského samosprávneho kraja (PSK).

27.12.2021 15:27
debata

„Po nedávnom požiari zariadenia je aktuálne hospitalizovaných päť klientov na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny. Jednému z nich sa zlepšil zdravotný stav natoľko, že bude prevezený z vranovskej nemocnice do nemocnice v Snine. Bohužiaľ, štyria klienti už prišli po požiari o život,“ uviedla.

Za smutnú tragickú udalosť tiež PSK považuje nečakanú smrť riaditeľa Centra sociálnych služieb Zátišie, pod ktoré patrí aj DSS v Osadnom. „Prišli sme o veľmi schopného manažéra po ľudskej aj profesionálnej stránke, ktorý bol jedným z najpríkladnejších riaditeľov našich sociálnych zariadení,“ vyjadrila sa Heilová s tým, že okolnosti Šrenkelovho úmrtia sú aktuálne predmetom vyšetrovania.

„Polícia vzhľadom na citlivosť prípadu, ako aj vzhľadom na prebiehajúce úkony bližšie informácie poskytovať nebude,“ uviedla v tejto súvislosti pre TASR prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Podľa Heilovej policajní a hasičskí experti tiež naďalej prešetrujú okolnosti požiaru i rozsah škôd, ktorý spôsobil.

debata chyba
Viac na túto tému: #DSS #požiar #Osadné
Flowers