Toto motoristov nepoteší. Časť obchvatu Bratislavy spoplatnia

Dva úseky vnútorného diaľničného obchvatu Bratislavy na D1 a D2 sú od 1. januára 2022 opäť zaradené do siete vymedzených úsekov ciest s výberom mýta a od 1. marca budú aj spoplatnené.

02.01.2022 20:14
SR D4 R7 obchvat Bratislava otvorenie Foto: ,
Ilustračné snímka.
debata (82)

Ide o úseky Lamač – Pečňa na diaľnici D2 a nadväzujúci úsek Pečňa – Prístavný most na diaľnici D1. Podľa aktualizovaného zoznamu vymedzených úsekov diaľnic, ciest I. a II. triedy s výberom mýta, podľa vyhlášky ministerstva dopravy a výstavby, od začiatku tohto roka na D1 pribudol nový úsek – južný obchvat Prešova, ktorý motoristi využívajú od konca októbra 2021.

diaľnica, mýto, kontrola Čítajte viac Európske mýto má na Slovensku začať fungovať od roku 2023

Desať už existujúcich úsekov D1 je modifikovaných. „Sieť vymedzených úsekov ciest dopĺňajú tiež tri úseky ukončeného projektu D4/R7 pri Bratislave medzi Jarovcami a Račou na diaľnici D4. Na vonkajšom obchvate Bratislavy je modifikovaný jeden vymedzený úsek cesty,“ informoval manažér pre komunikačnú stratégiu a PR spoločnosti SkyToll Anton Bódis. Dva úseky na D1, privádzače do Žiliny a Trenčína, zmenili kategorizáciu a sú z nich vymedzené úseky ciest I. triedy. Prepojením diaľnice D1 a seneckej cesty vznikol nový vymedzený úsek cesty II. triedy. Ďalšie štyri úseky sú modifikované, zmenil sa názov ich križovania s novým vymedzeným úsekom.

„Celkovo od 1. januára 2022 pribudlo deväť a modifikovaných je 15 vymedzených úsekov ciest. Platnosť sa skončila trom vymedzeným úsekom,“ priblížil Bódis. Po všetkých úpravách vrátane tých, ktoré nemajú vplyv na výšku úhrady mýta (úseky spoplatnené nulovou sadzbou), sa počet vymedzených úsekov ciest zvýšil z 1 992 na 1 998. Dĺžka siete vymedzených úsekov sa predĺžila o 32 na 8 231 kilometrov.

Andrej Doležal Čítajte viac Doležal: Prioritami na rok 2022 bude aj stavba D1/D4 či prešovského obchvatu
82 debata chyba
Viac na túto tému: #obchvat Bratislavy #elektronické mýto