Prokurátor zamietol sťažnosti "influencerky" Plačkovej a jej manžela

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry zamietol sťažnosti influencerky Zuzany Plačkovej a jej manžela Reného Strausza proti uzneseniu o vznesení obvinenia.

03.01.2022 16:55
Zuzana Plačková, René Strausz Foto: ,
Influencerka Zuzana Plačková
debata (18)

Obe osoby sú stíhané pre členstvo v zločineckej skupine v prípade obchodovania s drogami. Vyplýva to z vyjadrenia Generálnej prokuratúry.

„Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry SR zamietol sťažnosti Z. P. a R. S. proti uzneseniu o vznesení obvinenia. Obe osoby sú stíhané pre členstvo v zločineckej skupine v prípade obchodovania s drogami,“ uviedla v stanovisku hovorkyňa Generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) ešte na jeseň 2021 v rámci protidrogovej akcie, počas ktorej zaistili viac ako deväť kilogramov pervitínu, obvinila 15 osôb z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovej trestnej činnosti.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry dal návrh na väzobné stíhanie na desiatich z nich, sudca zobral do väzby šesť ľudí, Zuzanu Plačkovú spolu s manželom vtedy do väzby nezobral.

501023409 Čítajte viac Známu influencerku a podnikateľku Plačkovú s manželom zadržali
18 debata chyba
Viac na túto tému: #drogová trestná činnosť #Zuzana Plačková #René Strauzs