Pokračovanie článku: Smer chce mimoriadnu schôdzu NRSR a referendum o prítomnosti amerických vojsk

Danko: Petícia o amerických vojskách má byť spoločná aktivita Smeru, Hlasu a SNS

Mimoparlamentná SNS je presvedčená, že v prípade petície za referendum o prítomnosti amerických vojsk na území SR by malo ísť o spoločnú akciu strán Smer, Hlas a SNS. "Mali by sme spolupracovať ako pri predchádzajúcej petícii a v komunálnych voľbách, aby sme ukázali jasný postoj Sulíkovi, Matovičovi a Kollárovi,“ mieni predseda národniarov Andrej Danko.

Tomu, že Robert Fico avizuje petíciu len v réžii Smeru, nerozumie, myslí si však, že expremiér tým opakuje svoje politické chyby. "Na jednej strane Smer opakovane deklaruje potrebu spolupráce, na druhej strane v situáciách, keď je potrebné sa spojiť, využíva politické nápady SNS a prezentuje ich nie prvýkrát pred verejnosťou ako svoje, upozornil Danko.

Predseda Smeru na sobotňajšej tlačovej konferencii oznámil, že ak sa bude po odmietnutí rokovania na pôde Národnej rady SR konať petícia za referendum o prítomnosti amerických vojsk na území SR, bude ju organizovať Smer sám, od iných strán privíta podporu petičnej akcie.

Predstavitelia Smeru iniciatívu na pôde NR SR i možnú petíciu oznámili v súvislosti s odmietaním plánovanej dohody o obrannej spolupráci medzi SR a USA (DCA). Smer považuje zmluvu za nevýhodnú a porušujúcu zvrchovanosť krajiny.

626 debata chyba
Viac na túto tému: #Smer #zmluva o obrannej spolupráci s USA