Kmec obvinil Naďa z klamstva: O zmluve s USA sme nerokovali

Strana Hlas žiada ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽaNO), aby prestal s klamstvami a lžami o tom, že predstavitelia strany negociovali nevýhodný text slovensko-americkej obrannej zmluvy, ktorú Hegerova vláda schválila. Na sociálnej sieti to uviedol nezaradený poslanec Peter Kmec (Hlas).

17.01.2022 11:42
kmec, pellegrini, raši Foto: ,
Zľava nezaradení poslanci Peter Kmec, Peter Pellegrini a Richard Raši (všetci Hlas).
debata (27)

Podľa neho zmluva nikdy nebola predložená na rokovanie Pellegriniho vlády, pretože v nej boli nevýhodné znenia, ktoré dnes vládnej garnitúre neprekážajú.

„Čudujem sa ministrovi Naďovi, že používa lož ako pracovnú metódu, a tým sa snaží prekryť amaterizmus pri rokovaniach s americkou stranou, ktorého výsledkom je nevýhodná zmluva pre Slovensko,“ uviedol poslanec a tajomník pre zahraničné vzťahy Hlasu-SD Kmec. Rovnako je podľa neho bezbrehé klamstvo, že zmluva priamo súvisí s nákupom stíhačiek.

Poslanec zaradil ministra obrany Naďa medzi politikov, ktorí svojou arogantnou politikou pochovali zahranično-politický konsenzus na Slovensku. „Je hrobárom slovenskej zahraničnej politiky a naprávať škody na medzinárodnej scéne po jeho vyčíňaní bude veľmi ťažké,“ dodal poslanec Kmec.

čaputová, heger, kollár Čítajte viac O zmluve s USA diskutovali traja najvyšší ústavní činitelia, Kollár: Máme dve zásadné veci
27 debata chyba
Viac na túto tému: #Jaroslav Naď #Peter Kmec