Uveril, že vyhral v lotérii dva milióny. Prišiel o 8-tisíc eur

Bratislavská polícia varuje pred internetovými podvodníkmi, ktorí sa snažia rôznymi spôsobmi dostať k súkromným bankovým údajom a vylákať od ľudí peniaze.

18.01.2022 13:03
podvod, lotéria Foto:
Podvodná stránka s „lotériou“, ktorej naletel aj 22-ročný Slovák a prišiel tak o osemtisíc eur.
debata (19)

Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, tentokrát sa ich obeťou stal 22-ročný mladý muž, ktorý uveril, že vyhral 2 milióny eur. „Informáciu o tom, že vyhral takú vysokú sumu peňazí, dostal na svoju e-mailovú adresu," uviedol Szeiff.

quantum pendant, 5G prívesok Čítajte viac Prívesok, ktorý mal chrániť pred 5G žiarením je sám rádioaktívny

Po tom, ako mladík súhlasil s prijatím daru, si podľa pokynov založil účet, za ktorého zriadenie zaplatil 680 eur. Na účet mu boli zaslané sľúbené 2 mil. eur, avšak na prevedenie finančných prostriedkov na svoj bankový účet potreboval kód, za ktorý musel zaplatiť 1 800 eur. „Následne sa mu na webovej stránke zobrazilo políčko, v ktorom sa po zadaní kódu načítala úspešnosť dokončenia prevodu peňazí na 90 percent a bol vyzvaný, aby zaplatil ďalšiu sumu 2 800 eur," uviedol Szeiff. Keď tak urobil v políčku sa načítalo 99 percent. K poslednému percentu mu chýbal už len jeden kód a podvodník od mladíka vyžadoval ďalšiu platbu vo výške 2 300 eur.

Poškodený poslednú požadovanú platbu už nezaplatil a žiadal neznámeho páchateľa o osobné stretnutie. Ten však uviedol, že sa nachádza v Kalifornii. Muž následne oznámil podvodníka na policajnom oddelení. Vznikla mu škoda v celkovej výške 8 080 eur.

19 debata chyba
Viac na túto tému: #podvod #podvodná stránka #polícia SR #podvodné emaily
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy