Pošta vyplatila už takmer 100-tisíc odmien za očkovanie

Slovenská pošta vyplatila už takmer 100 000 poukazov za očkovanie zo 120 000 doručených. Tieto dni sa bude doručovať ďalších 100 000 poukazov.

18.01.2022 14:24
debata (14)

Informovala o tom hovorkyňa pošty Iveta Dorčáková. Zároveň upozornila, že od stredy (19. 1.) sa začínajú vyplácať aj sociálne dávky. Treba sa teda pripraviť na zvýšenú návštevnosť pobočiek.

Dorčáková priblížila, že poukaz je určený do vlastných rúk a seniori si peniaze môžu vyzdvihnúť v ktorejkoľvek z 1 503 pobočiek Slovenskej pošty na celom Slovensku po predložení poukazu a platného občianskeho preukazu.

Igor Matovič Čítajte viac Matovič počul len o dvoch poštách bez peňazí, ľudia ich našli podstatne viac

„Klientom, ktorí zo zdravotných alebo iných vážnych dôvodov nemôžu prísť osobne na poštu, Slovenská pošta poskytuje doručenie poštovým doručovateľom priamo do miesta bydliska. Doteraz túto možnosť využilo 15,5 % adresátov (spomedzi doteraz vyplatených poukazov),“ ozrejmila hovorkyňa pošty.

Zároveň skonštatovala, že v januári a vo februári pošta doručí a vyplatí celkom 900 000 poukazov. Poukaz na výplatu je podľa jej slov „tradičný“ produkt Slovenskej pošty, takže pošty nezaznamenali väčšie problémy. „Problémy vznikajú len jednotlivo, väčšinou ide o nepresnosti, ktoré boli do adries seniorov prenesené z databázy, čo sa vytvárala pri očkovaní,“ dodala Dorčáková.

slovenská pošta, bezcenné akcie, cenné papiere Čítajte viac Tešili sa na 300 eur od Matoviča, odišli bez nich. Pošta bola bez peňazí VIDEO: Miroslav Kollár odkazuje Matovičovi: Želať pevné zdravie mŕtvym je hnusné
14 debata chyba
Viac na túto tému: #pošta #očkovanie #odmeňovanie #koronavírus
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy