Heger prijal Pekarovú Adamovú, hovorili o pandémii i dohode s USA

Premiér Eduard Heger (OĽANO) sa stretol s predsedníčkou Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Markétou Pekarovou Adamovou.

18.01.2022 15:05
Adamová, heger Foto: ,
Markéta Pekarová Adamová a Eduard Heger počas prijatia predsedníčky Poslaneckej snemovne v Bratislave 18. január 2022.
debata (11)

Hovorili spolu o vzájomných bilaterálnych vzťahoch, diskutovali aj o pandémii, ekonomickej obnove, európskych témach či o bezpečnostných otázkach. Informoval o tom tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Predseda vlády informoval Pekarovú Adamovú o obrannej dohode Slovenska s USA. Dohoda sa stala lakmusovým papierikom, poznamenal Heger s tým, že sa v diskusii ukazuje, kto hovorí pravdu a kto nie. Obaja predstavitelia sa zhodli na potrebe čestnej politiky, ktorá má na zreteli verejný záujem. Je podľa nich potrebné komunikovať fakty a pravdivé argumenty, pretože šírenie klamstiev nadobúda nebezpečné rozmery.

čaputová, heger, kollár Čítajte viac O zmluve s USA diskutovali traja najvyšší ústavní činitelia, Kollár: Máme dve zásadné veci

„So Slovenskom máme jedinečné vzťahy a navzájom si rozumieme tak ako so žiadnym iným národom,“ vyhlásila na stretnutí Pekarová Adamová. Skonštatovala, že český premiér Petr Fiala bol veľmi potešený prijatím u predsedu vlády SR a zhodou, ktorú na Slovensku našiel. Heger tiež predsedníčke českej poslaneckej snemovne zagratuloval k zvoleniu do funkcie a poukázal na dôležitosť témy rodovej rovnosti.

11 debata chyba
Viac na túto tému: #Eduard Heger #Markéta Pekarová Adamová