Stopka pre vyšetrovanie kauzy chata bola v poriadku, uviedla Generálna prokuratúra

Rozhodnutie Krajskej prokuratúry Nitra zrušiť trestné stíhanie pre pytliactvo v kauze odposluchov z poľovníckej chaty je v súlade so zákonom.

18.01.2022 15:16
fico, gašpar Foto: ,
Robert Fico a Tibor Gašpar ml. počas tlačovej konferencie k odpočúvaniu na poľovníckej chate.
debata (14)

Vyplýva to zo stanoviska Generálnej prokuratúry, ktoré na sociálnej sieti zverejnila riaditeľka Nadácie Zastavme korupciu Zuzana Petková.

Nadácia žiadala GP o obnovenie vyšetrovanie v kauze odposluchov. GP jej odpovedala, že nadácia nemá oprávnenie podať návrh na obnovenie vyšetrovania. „Hlavnou výhradou, pre ktorú krajský prokurátor zrušil uznesenie vyšetrovateľa, je, že nadkvalifikoval prečin pytliactva,“ pripomenula Petková.

Pytliactvo sa preverovalo ako trestný čin spáchaný závažnejším spôsobom konania, konkrétne so zbraňou. To však krajský prokurátor Ivan Mandalov považoval za nedôvodné, keďže v prípade útokov so zbraňou má ísť o ľudí a nie zvieratá. Petková tvrdí, že viaceré rozsudky okresných súdov uvádzajú opak. Na margo rozsudkov okresných súdov, ktorými sa spochybňuje postup, nitrianska krajská prokuratúra reagovala s tým, že nemuseli byť v súlade so zákonom.

V médiách sa v októbri 2021 zverejnili videá a ich prepisy, ktoré zobrazujú, ako sa na poľovníckej chate stretávali šéf Smeru Robert Fico, obhajca obvineného policajného exprezidenta Tibora Gašpara Marek Para, bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, podnikateľ Miroslav Bödör a Gašparov syn Pavol.

Marek Para, Robert Fico, Tibor Gašpar, Pavol Gašpar Čítajte viac Prečo súdy prepustili Tibora Gašpara
14 debata chyba
Viac na túto tému: #Generálna prokuratúra #kauza odpočúvania na chate
Flowers