Environmentálny aktivista Michal Sabo vstupuje do Progresívneho Slovenska

Environmentálny aktivista a bývalý moderátor Michal Sabo vstupuje do hnutia Progresívne Slovensko (PS).

21.01.2022 10:21, aktualizované: 11:08
michal sabo Foto:
Michal Sabo
debata (27)

Na dnešnej tlačovej konferencii o tom informovala predsedníčka hnutia Irena Bihariová. Ocenila, že spoločenský vplyv, ktorý Sabo získal, využíval vo verejnej diskusii na pretláčanie zelených tém.

„Budeme robiť všetko pre to, aby našiel v Progresívnom Slovensku svoj politický domov, ktorý mu umožní realizovať jeho víziu,“ povedala Bihariová.

VIDEO: Vstup environmentálneho aktivistu Michala Saba do PS.

Sabo uviedol, že pri riešení niektorých environmentálnych problémoch sa výrazne mešká a niektoré spoločnosť bagatelizuje. Jedným z jeho cieľov je zber voľne pohodeného odpadu. Považuje to za „šľachetnú činnosť“, ale aj za nekonečnú. Podľa neho je zle nastavený systém zberu odpadu a chce preto ponúknuť návrhy opatrení, ktoré sa budú realizovať na úrovni samosprávy a v legislatíve.

Michal Šimečka Čítajte viac Európski liberáli navrhli Michala Šimečku na podpredsedu europarlamentu

Taktiež upozornil, že nikto jasne nepovedal, ako sa dosiahnu ciele riešenia klimatickej krízy. Z poslaneckých lavíc počúva, že na Slovensku sa kríza nevyrieši. Poukázal napríklad na odlesňovanie, čím lesy strácajú na Slovensku vodozádržnú schopnosť a za to podľa neho nie je zodpovedná Čína. Spolu s tímom PS chce preto ponúknuť aj víziu riešenia klimatickej krízy.

V tohtoročných komunálnych voľbách sa chce Sabo uchádzať o mandát poslanca v Petržalke a v horizonte ďalších rokov sa vidí ako poslanec parlamentu. Predsedníčka Bihariová povedala, že v bratislavskej komunálnej politike sa chýlia ku koncu diskusie, ktoré boli medzi PS, stranou Sloboda a Solidarita a bratislavským primátorom Matúšom Vallom. V najbližších dňoch sa všetky subjekty k dohode vyjadria.

27 debata chyba
Viac na túto tému: #Progresívne Slovensko #Michal Sabo
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy