Šimečka: Spoluprácu si vieme predstaviť so Sulíkom. Fica či Matoviča vylúčil

Nový podpredseda Európskeho parlamentu (EP) Michal Šimečka (PS/RE) by si v prípade úspechu Progresívneho Slovenska (PS) v parlamentných voľbách vedel predstaviť spoluprácu so stranou Sloboda a Solidarita (SaS).

21.01.2022 13:34
Michal Šimečka Foto: ,
Michal Šimečka
debata (50)

Povedal to v diskusnej relácii Braňo Závodský naživo na Rádiu Expres. Zo spolupráce úplne vylúčil hnutie Sme rodina Borisa Kollára a Smer jeho predsedu Roberta Fica ako aj predsedu hnutia OĽaNO Igora Matoviča.

Šimečka vylúčil aj spoluprácu s Petrom Pellegrinim, predsedom strany Hlas. Narážal na to, že nie sú prešetrené podozrenia okolo exministra hospodárstva Petra Žigu.

Šimečka bol v utorok 18. januára zvolený vôbec ako prvý Slovák do funkcie podpredsedu Európskeho parlamentu.

Michal Šimečka Čítajte viac Šimečka bol zvolený za jedného z podpredsedov europarlamentu

K „európskym“ témam v relácii Šimečka uviedol, že v najbližších mesiacoch a rokoch bude veľa dôležitej agendy, ktorou sa Európska únia (EÚ) bude zaoberať a bude dôležitá aj pre Slovensko. Za svoju prioritu si dáva ochranu právneho štátu, demokracie a ľudských práv, povedal.

Ďalšími prioritami sú čerpanie eurofondov, plán obnovy a odolnosti či klimatické dohody. Všetky tieto veci, v ktorých má Slovensko svoj záujem, bude prejednávať aj EP. „Môj neformálny vplyv sa dá uplatniť tak, že sa za niečo prihovorím či zasadím a v rozhovore s kolegami budem možno vedieť vybaviť nejakú lepšiu dohodu pre Slovensko,“ povedal Šimečka. Dodal, že to vyplýva aj z povahy jeho novej funkcie a aj neformálneho vplyvu, ktorý sa s ňou spája.

michal sabo Čítajte viac Environmentálny aktivista Michal Sabo vstupuje do Progresívneho Slovenska
50 debata chyba
Viac na túto tému: #Progresívne Slovensko #michal šimečka
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy