Pri hraniciach zadržali Ukrajinca, ktorému zakázali vstup do SR

Policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance zadržali v uplynulých dňoch v blízkosti slovensko-ukrajinskej hranice Ukrajinca, ktorému vlani vstup na územie Slovenska zakázali. O prípade TASR informovala hovorkyňa RHCP Sobrance Agnesa Kopernická.

21.01.2022 17:39
debata (4)

Ukrajinca bez cestovných dokladov kontrolovali hraničiari v pondelok v katastrálnom území obce Ubľa v okrese Snina po tom, čo jeho neoprávnené prekročenie hranice z Ukrajiny na Slovensko nasnímali kamery. „Lustráciou v informačných systémoch Ministerstva vnútra SR bolo zistené, že cudzinec bol v máji 2021 administra­tívne vyhostený z územia SR právoplatným rozhodnutím s uloženým zákazom vstupu na naše územie na jeden rok,“ priblížila Kopernická s tým, že cudzinec sa porušením zákazu vstupu na územie Slovenska dopustil prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu v Humennom ho vo štvrtok z tohto prečinu uznal za vinného a uložil mu trest vyhostenia z územia SR na 12 mesiacov. V rovnaký deň hraničiari zabezpečili aj výkon súdneho rozhodnutia a Ukrajinca odovzdali svojim ukrajinským kolegom.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #polícia SR
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy