Informácie o falošnom COVID pase v Košiciach sa podľa polície nezakladajú na pravde

Informácie o falošnom COVID passe, ktorý mal mať jeden z pacientov Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP) Košice, sa nezakladajú na pravde. V súvislosti s prípadom z minulého roka to pre TASR potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Jana Mésarová.

24.01.2022 13:49
debata (16)

UNLP začiatkom vlaňajšieho decembra informovala o podaní trestného oznámenia. Po tom, ako sa zdravotný stav pacienta hospitalizovaného v tejto nemocnici zhoršil, tvrdil, že doklad o očkovaní dvomi dávkami je falzifikátom, ktorý mu vystavil konkrétny lekár. „Existuje vysoká pravdepodobnosť, že informácie, ktoré odzneli v médiách, sú dôvodné," uviedla vtedy UNLP vo svojom stanovisku.

Prípad polícia preverovala ako podozrenie z trestného činu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky. Trestné oznámenie v tejto súvislosti bolo podané prokurátorovi a podľa Trestného poriadku odovzdané polícii. „Vykonanými úkonmi polícia zistila, že informácie o falošnom COVID passe sa nezakladajú na pravde, a teda bolo v dostatočnej miere preukázané, že v tomto prípade nedošlo k žiadnemu protiprávnemu konaniu a vo veci bolo rozhodnuté v zmysle Trestného poriadku,“ uviedla v pondelok Mésarová s tým, že nebol dôvod na začatie stíhania.

Podobné prípady týkajúce sa možných falzifikátov očkovacích preukazov KR PZ Košice neeviduje.

16 debata chyba
Viac na túto tému: #falšovanie #polícia SR #koronavírus #COVID pass
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy