Na Slovensko plnou silou udrie zima, SHMÚ rozšíril výstrahy

Na väčšine územia Slovenska varujú meteorológovia pred vetrom či vetrom na horách. Výstrahy platia až do nočných hodín. Slovenský meteorologický ústav (SHMÚ) vydal preto výstrahy prvého aj druhého stupňa.

27.01.2022 20:14, aktualizované: 28.01.2022 08:44
debata (8)

VIDEO: Rátajte s poriadnym vetriskom, čo nám priveje?

Druhý stupeň výstrahy pred vetrom na horách platí od rána pre okresy Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad a Brezno. V okresoch sa na hrebeňoch hôr nad 1800 metrov nad morom miestami očakáva silný vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 135 až 160 kilometrov za hodinu. Výstrahy pred vetrom na horách prvého stupňa platia pre Trenčiansky a Nitriansky kraj.

Varovanie prvého stupňa pred vetrom vydal SHMÚ počas piatka pre Bratislavský, Trenčiansky, Nitriansky, Trnavský a Prešovský kraj. Vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu.

Počas dňa očakávajú meteorológovia aj výskyt snehových jazykov a závejov. Výstrahu prvého stupňa preto vydali pre Banskobystrický, Trenčiansky, Košický, Prešovský a Žilinský kraj.

Pre Prešovský a Žilinský kraj zároveň platí výstraha prvého stupňa pred snežením. Meteorológovia očakávajú, že môže spadnúť 20 centimetrov sne­hu.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #SHMÚ #sneženie #výstrahy #silný vietor
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy