Primátorom a starostom nepostačujú Naďove odpovede

Primátorovi Banskej Bystrice Jánovi Noskovi bol v pondelok 31. januára adresovaný list od ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽaNO), ktorým reaguje na otázky primátorov a starostov z okolia Letiska Sliač k obrannej dohode so Spojenými štátmi americkými (USA).

01.02.2022 12:40
Obranná dohoda s USA / Stop USA Army / Foto: ,
debata (110)

Ako primátor informuje na sociálnej sieti, v liste predstavitelia samospráv nenachádzajú detailné odpovede na svoje otázky tak, ako ich očakávali.

Obranná dohoda medzi Slovenskom a USA vyvolala nielen v regióne, ale v celej krajine množstvo otáznikov a obáv. „Som presvedčený, že budúcnosť Letiska Sliač je téma, ktorá si zaslúži dôkladné posúdenie a adekvátnu pozornosť. Opätovne budeme preto žiadať jasné a zrozumiteľné odpovede na otázky. Spoločne s primátorkami Sliača a Zvolena, ako aj starostkami i starostami dotknutých obcí budeme trvať na ďalšom stretnutí. Rokovať chceme aj s vedením Národnej rady SR i s pani prezidentkou. Zároveň adresujeme list aj poslankyniam a poslancom parlamentu,“ uvádza Nosko.

„Obyvateľky a obyvatelia okolitých miest a obcí si zaslúžia vedieť, ako ovplyvní ich život obranná dohoda s USA. Dostatočná a včasná informovanosť by mali byť pre vládu prioritou. Neprestaneme sa snažiť o získavanie odpovedí, ktoré sú pre nás kľúčové,“ uzatvára primátor mesta pod Urpínom s tým, že komunikácia s ministrom obrany je zverejnená na stránke mesta.

Dohodu o obrannej spolupráci medzi SR a USA schválila vláda SR a Bezpečnostná rada SR. Vo štvrtok 3. februára by dohodu mali v USA podpísať na základe poverenia prezidentky SR Zuzany Čaputovej minister obrany a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS). Po jej podpise bude nasledovať schvaľovanie v Národnej rade SR, potrebná je tiež ratifikácia prezidentkou SR.

Jaroslav Naď Čítajte viac Naď dohodu s USA podpíše asi už vo štvrtok
110 debata chyba
Viac na túto tému: #Obranná dohoda s USA
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy