Poslancom OĽaNO sa vyhrážali pre dohodu s USA, v obálke dostali náboj

Poslancom parlamentu z klubu OĽaNO sa vyhrážali v súvislosti s obrannou dohodou s USA. Dostať mali obálku s nábojom a výhražným textom. Potvrdil to predseda klubu Michal Šipoš. Polícia to podľa jeho slov prevzala a bude sa prípadom zaoberať.

02.02.2022 16:23, aktualizované: 17:42
Obranná zmluva s USA / Stop USA Army / Foto: ,
debata (121)

Šipoš priblížil, že klub ráno kontaktovali z NR SR, že im prišla zásielka obsahujúca pravdepodobne náboj, čo sa aj potvrdilo. „S pyrotechnikmi sa zásielka otvárala, bol tam aj výhražný text,“ uviedol Šipoš. Príčiny podobných skutkov vidí aj v „štvavej a agresívnej“ kampani najmä opozície, ktorej predstavitelia podľa neho burcujú ľudí.

Deklaroval, že každý poslanec klubu OĽaNO bude hlasovať podľa svojho svedomia a vedomia. „Vyhrážky nás nezastrašia,“ dodal. Z posledných rokovaní s ministrami obrany a zahraničných vecí dedukuje, že drvivá väčšina klubu je za podporu dohody a len dvaja alebo traja ešte majú nejaké otázky.

Prípadom sa už zaoberá Národná kriminálna agentúra (NAKA). „Môžeme potvrdiť, že prípadom sa zaoberá NAKA, podrobnejšie informácie zatiaľ nie je možné poskytnúť,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová.

Robert Fico Čítajte viac Ak parlament odobrí dohodu s USA, Smer začne so zberom podpisov na referendum
121 debata chyba
Viac na túto tému: #OĽaNO #Obranná dohoda s USA
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy