Marián Sisák, známy z kauzy Syseľ, dostal podmienečný trojročný trest

Podnikateľa Mariána Sisáka, stíhaného aj v kauze Syseľ, odsúdili na úhrnný trojročný trest odňatia slobody so štvorročným odkladom. Samosudkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku ho uznala za vinného zo zločinu poškodzovania finančných záujmov EÚ v štádiu pokusu v jednočinnom súbehu s pokusom prečinu subvenčného podvodu.

07.02.2022 16:41
ŠTS špecializovaný trestný súd pezinok Foto: ,
Špecializovaný trestný súd v Pezinku.
debata (1)

Rozsudok nie je právoplatný. TASR to uviedla hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Okrem toho má povinnosť zúčastniť sa na výchovnom programe, „súčasťou ktorého bude účasť na hlavnom pojednávaní Špecializovaného trestného súdu, predmetom ktorého bude prejednanie trestných činov poškodzovania finančných záujmov Európskych spoločenstiev alebo subvenčného podvodu“.

Pondelkové pojednávanie sa konalo bez prítomnosti obžalovaného. Po tom, ako boli na predošlých pojednávaniach vypočutí viacerí svedkovia, súd pred vyhlásením rozsudku pristúpil k vykonávaniu listinných dôkazov.

V rámci akcie Syseľ zadržala NAKA v októbri 2021 okrem Mariána Sisáka aj bývalého sudcu Okresného súdu Vranov nad Topľou Miroslava N. Dôvodom je korupčná trestná činnosť. Podľa medializovaných správ je Sisák priateľom podnikateľa Mariana Kočnera, právoplatne odsúdeného v kauze televíznych zmeniek TV Markíza.

kočner Čítajte aj Kočnerovi už zaistili majetok v hodnote 15 miliónov eur
1 debata chyba
Viac na túto tému: #ŠTS #subvenčný podvod #Marián Sisák
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy