Kaveckej z OĽaNO prokuratúra zrušila obvinenie

Starostke obce Kunerad a poslankyni Monike Kaveckej (OĽaNO) zrušila Okresná prokuratúra Žilina obvinenie pre zločin machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe. Potvrdila to samotná Kavecká aj hovorca Krajskej prokuratúry v Žiline Martin Kokles.

14.02.2022 13:06 , aktualizované: 13:28
Monika Kavecká / Michal Šipoš / Peter Kremský / Foto: ,
Poslanci za OĽaNO, zľava Monika Kavecká, Michal Šipoš a Peter Kremský
debata (71)

Kavecká si v pondelok prevzala list z okresnej prokuratúry, v ktorom sa píše, že uznesenie o vznesení obvinenia sa ruší a prípad sa vracia späť vyšetrovateľovi.

„Nechcela by som sa vyjadrovať k tomu, pokiaľ nedostanem ospravedlnenie od nadácie Zastavme korupciu a od poslanca NR SR Richarda Rašiho (nezaradený) za ich nepravdivé vyjadrenia v médiách,“ uviedla. Nechce mediálne vystupovať, aby neovplyvňovala vyšetrovanie a orgány činné v trestnom konaní.

Obvinenie vzniesol vyšetrovateľ vo veci zvýhodnenia jedného z uchádzačov vyhlásenej verejnej súťaže. Nadácia Zastavme korupciu upozornila na prípad pred pol rokom. „Starostka najprv prenajala pozemky súkromnej firme a potom v súťaži, ktorá podľa nás bola fiktívna, povedala, že nájomné byty sa môžu stavať iba na tejto konkrétnej parcele,“ tvrdí nadácia. Kavecká obvinenie považovala za absurdné.

Kavecká Čítajte viac Poslankyni OĽANO hrozí 8 rokov za mrežami. Pre nájomné byty čelí obvineniu
71 debata chyba
Viac na túto tému: #Monika Kavecká