Núdzový stav by sa mal počas týždňa skončiť. SaS a Za ľudí ho predlžovať nechcú

Núdzový stav by sa mal na Slovensku skončiť počas budúceho týždňa, teda v utorok 22. 2. Vláda ho vyhlásila od 25. novembra minulého roka na 90 dní. Koaličné strany SaS a Za ľudí ho predlžovať nechcú.

20.02.2022 18:17
Núdzový stav / Uzávera / Lockdown / Obchod / Foto:
Predajňa hračkárstva otvorená s obmedzením len na výdaj tovaru v bratislavskom nákupnom centre 25. novembra 2021 v Bratislave
debata (14)

„Viackrát sme deklarovali, že predlžovanie núdzového stavu už nepodporíme. Taktiež budeme presadzovať aj zrušenie všetkých pandemických obmedzení, vrátane povinného nosenia rúšok, a to čo najskôr,“ uviedla pre TASR strana Za ľudí.

SaS sa odvoláva na nedávne slová ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO), že by sa núdzový stav nemal predlžovať. „My s tým súhlasíme a opakovane to aj hovoríme,“ doplnil pre TASR hovorca strany Ondrej Šprlák.

Spolu s núdzovým stavom vyhlásila vláda v novembri minulého roka aj zákaz vychádzania. Následne ho od 17. decembra predĺžila do 9. januára 2022 s viacerými výnimkami a s platnosťou len v noci. Opätovne ho už nepredlžovala.

14 debata chyba
Viac na túto tému: #núdzový stav #koronavírus
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy