Muž sa Čaputovej vyhrážal popravou. NAKA po ňom pátra

Polícia začala trestné stíhanie v prípade nebezpečného vyhrážania sa prezidentke Zuzane Čaputovej.

26.02.2022 17:38
Čaputová Foto:
Prezidentka SR Zuzana Čaputová
debata

Páchateľovi môže hroziť trest odňatia slobody na desať až 25 rokov. Rovnako to platí pre tých, ktorí za krízovej situácie v úmysle narušiť mier akýmkoľvek spôsobom podnecujú k vojne, vojnu propagujú alebo inak podporujú vojnovú propagandu. Najvyššia trestná sadzba predstavuje trest odňatia slobody na doživotie. V tlačovej správe o tom informoval Michal Slivka, hovorca Prezídia Policajného zboru (PPZ).

„Dňa 25. februára vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) začal trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie osobe P.K. za prečin nebezpečného vyhrážania. Obvinený prostredníctvom sociálnej siete zverejnil svoje video, na ktorom sa verejne a vulgárne vyhrážal prezidentke Slovenskej republiky tým, že ju osobne popraví a to v súvislosti s momentálnou zahraničnopoli­tickou situáciou, čím u nej vzbudil dôvodnú obavu o život," uvádza Slivka.

Počas dnešného dňa príslušníci NAKA vykonali u obvineného domovú prehliadku a zároveň po ňom bolo vyhlásené pátranie. „NAKA sa v súvislosti s vojnovým konfliktom na Ukrajine bude primerane zaoberať vyhľadávaním takejto trestnej činnosti na internete. V prípade, že takéto konanie zistí, nekompromisne a rázne voči takýmto osobám zakročí. A to aj za použitia špeciálnych jednotiek Policajného zboru," uzavrel Slivka.

kyjev Čítajte viac Ukrajinci srdnato bránia Kyjev, za sobotu padlo tisíc Rusov
debata chyba
Viac na túto tému: #vyhrážanie sa #NAKA #Zuzana Čaputová