Remišová nevylučuje prípadné vyhostenie ďalších ruských diplomatov

Vicepremiérka a ministerka Veronika Remišová (Za ľudí) nevylučuje vyhostenie ďalších ruských diplomatov zo Slovenska, ak sa ukáže, že vyvíjajú protislovenské aktivity. Uviedla to v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo.

20.03.2022 15:19
remišová Foto:
Veronika Remišová
debata (89)

Opozičný poslanec Národnej rady SR Ladislav Kamenický (Smer) sa nevedel vyjadriť k tomu, či vláda urobila dobre, keď vyhostila troch ruských diplomatov po odhalení špionáže. „Neviem, to musí zvážiť na základe informácií,“ skonštatoval Kamenický.

Na tohtotýždňovom stretnutí predstaviteľov Smeru s ruským veľvyslancom podľa svojich slov Kamenický nebol a nemá presné informácie, o čom diskutovali.

čaputová Čítajte aj Čaputovej ľudia dôverujú najviac, ale oproti novembru oveľa menej

Systém protivzdušnej obrany S-300 podľa Remišovej poskytne Slovensko Ukrajine len v prípade, ak bude mať náhradu. Kamenický odmieta podporu Ukrajiny zbraňami.

Poslankyni OĽANO Kataríne Hatrákovej Remišová neodporúča po viacerých neúspešných voľbách opäť kandidovať na komisárku pre deti.

Na otázku, či je Remišová spokojná s výkonom ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) počas utečeneckej krízy, vicepremiérka povedala, že vždy sa dá spraviť viac a lepšie. „Keď to bude na 120 percent, vtedy budem spokojná,“ vyhlásila Remišová.

Juraj Šeliga Čítajte viac Šeliga by podporil poskytnutie S-300 Ukrajine, Kaliňák to odmieta
89 debata chyba
Viac na túto tému: #Veronika Remišová #Ladislav Kamenický #vojna na Ukrajine