Naď: Na Slovensko prídu zbrane spojencov v hodnote 4 miliárd eur

Jedna batéria protileteckého systému Patriot jednotiek NATO je už zapojená na Sliači a v najbližších dňoch by mail prísť ďalšie dve.

29.03.2022 15:31
debata (73)

Povedal to minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) s tým, že systémy by mali byť umiestnené tak, aby čo najlepšie pokryli územie SR.

„Aktuálne sa sústredíme na východnú hranicu SR," uviedol minister. Zároveň upresnil, že nasadený je aj náš systém S-300. „Nebudeme dávať S-300 nikde bez toho, aby sme mali adekvátnu náhradu," zopakoval Naď s tým, že toto stanovisko je nemenné a jasné. Odovzdanie S-300 Ukrajine preto podľa neho nie je otázka najbližších dní, ani týždňov.

VIDEO: TB Jaroslava Naďa aj o zbraňových systémoch, ktoré prídu na Slovensko.

Video

Celkovo podľa Naďa príde na Slovensko spojenecká technika v hodnote štyri miliardy eur. „Radarové systémy Sentinel, môžem hovoriť o systémoch protivzdušnej obrany Avenger, môžem hovoriť o mechanizovaných jednotkách," vysvetlil minister.

Doplnil, že prísť by mali aj tanky, ale aj systémy kybernetickej bezpečnosti, drony alebo systémy rádioelektronického boja. Toto podľa neho ušetrí Slovensku obrovské peniaze, keďže predmetnú techniku nemusíme kupovať, ale bude nás chrániť.

Všetka spomenutá technika je podľa Naďa zahrnutá v mandáte pre 2100 spojeneckých vojakov, ktorých prítomnosť na Slovensku odsúhlasil aj parlament. „Priebežne to budeme upravovať podľa toho, ako sa dohodneme s ďalšími krajinami," dodal minister

73 debata chyba
Viac na túto tému: #NATO #zbrane #Patriot #armáda SR #vojna na Ukrajine
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy