Pokračovanie článku: Kotleba dostal za šeky podmienku. Weisenbacher: Výsmech spravodlivosti

IĽP: Je to výsmech

Podmienka pre Kotlebu je výsmech spravodlivosti. Podľa mimovládnej organizácie Inštitút ľudských práv (IĽP), ktorá sa dlhodobo zaoberá pravicovým extrémizmom je fakt, že Marián Kotleba nebude musieť ísť do väzenia zlým signálom v zlej chvíli, informoval o tom riaditeľ IĽP Peter Weisenbacher.

„Fakt, že Marián Kotleba nebude musieť ísť do väzenia, je veľmi zlý signál vo veľmi zlej chvíli. Je mimoriadne smutné, že najvyšší súd prejavil menej odvahy ako súdy nižšej inštancie. Všetci vidíme, kam pôsobenie extrémistov môže viesť u našich susedov. Spoločenská nebezpečnosť takýchto páchateľov je ďalekosiahla. Aký obraz o spravodlivosti vytvárame medzi občanmi, keď ľudia užívajúci marihuanu sú posielaní do väzenia na dlhé roky a kovaný fašista dostane za šírenie tejto chorej a nebezpečnej ideológie iba krátku podmienku? Je to výsmech princípom spravodlivosti,” uviedol Weisenbacher.

Podľa právničky IĽP Andrey Salibovej je potrebné rozhodnutie Najvyššieho súdu SR rešpektovať a použiť ho najlepšie, ako sa dá. „To znamená najmä na rozpustenie strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko, ale aj odštiepeneckej strany Republika. Vyzývame Generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby neodkladne spustil proces vedúci k rozpusteniu týchto strán, po dnešnom rozsudku nemôže byť pochýb o ich antidemokratickom charaktere, a teda nezlúčiteľnosti s právnym poriadkom SR," podčiarkla s tým, že strana Republika vznikla v dôsledku vnútorného mocenského boja.

© Autorské práva vyhradené

561 debata chyba
Viac na túto tému: #súd #Marian Kotleba #ĽSNS #1488 #kontroverzné šeky