Čaputová: Systém S-300 zachráni ľudské životy

Darovaním systému protivzdušnej obrany S-300 pomáha Slovensko znížiť počet civilných obetí tragického konfliktu na Ukrajine. Na sociálnej sieti to napísala prezidentka Zuzana Čaputová s tým, že nejde o útočnú zbraň, ale o obranný systém, ktorý pomôže Ukrajincom chrániť sa pred raketami a strelami, ktoré zabíjajú civilné obyvateľstvo.

08.04.2022 21:03
Čaputová Foto: ,
Prezidentka Zuzana Čaputová
debata (137)

„A nejde ani o oslabenie našej obrany, keďže tri batérie nového systému protivzdušnej obrany Patriot už máme niekoľko týždňov na svojom území a ďalšia batéria Patriot k nám dorazí v najbližších dňoch. Aj bez S-300 bude teda naše nebo chránené," zdôraznila hlava štátu. Zároveň skonštatovala, že iné štáty Ukrajine dodávajú tanky, drony alebo bojové vozidlá a napriek tomu sa nestali ruským terčom. „Dodaním obranného systému sa ním nestávame ani my. Ak je záujmom Ruska to, čo dnes vidíme v Buči, Boroďanke, v Kramatorsku, tak je správne, že my sme pomohli obrane Ukrajiny," dodala Čaputová.

Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) dnes potvrdil, že Slovenská republika darovala Ukrajine systém protivzdušnej obrany S-300. Ako uviedol, Slovensko tak urobilo na základe žiadosti Ukrajiny o pomoc pri výkone sebaobrany v zmysle článku 51 Charty Organizácia Spojených národov, ako priamy následok ozbrojenej agresie zo strany Ruskej federácie.

heger, zelenskyj Čítajte viac Heger sa stretol so Zelenským: Ďakujem, Slováci, odkázal ukrajinský prezident
137 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine #Zuzana Čaputová #komplex S-300
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy