Ukrajincovi hrozí za nelegálny prevoz utečencov desať rokov väzenia

Ukrajincovi, ktorý v stredu z Maďarska nelegálne prevádzal migrantov cez Slovensko do Česka, hrozí odňatie slobody na sedem až desať rokov. Polícia ho totiž obvinila z trestného činu prevádzačstva, informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Bárdyová.

14.04.2022 11:52 , aktualizované: 14:53
debata (17)

Obvineným je 29-ročný občan Ukrajiny, ktorý v aute viezol 14 občanov Sýrie a jedného Afganca. „Medzi nimi bola aj jedna maloletá osoba bez sprievodu, preto bola umiestnená do detského domova,“ priblížila Bárdyová. Ostatných cudzincov umiestnili dočasne do útvaru policajného zaistenia pre cudzincov.

Muža sa bratislavskej polícii podarilo zadržať vďaka operatívnym informáciám, ktoré získali príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii. Prevádzač unikal s dodávkou vysokou rýchlosťou po diaľnici v smere do Česka. „V blízkosti policajného vozidla zo svojho vozidla vodič vyskočil,“ dodala Bárdyová s tým, že dodávka narazila do policajného auta a poškodila ho.

Ukrajinec sa dal následne na útek do blízkeho lesa. Policajti boli nútení použiť služobnú zbraň a vystreliť niekoľko varovných výstrelov. „Ani na tie nereagoval a v úniku pokračoval,“ spresnila hovorkyňa. Prevádzača sa však v lese podarilo policajtom zadržať.

17 debata chyba
Viac na túto tému: #polícia #prevádzačstvo