Heger daruje obyvateľom zhoreného domova dôchodcov v Spišskej Novej Vsi 200-tisíc eur

Na obnovu domova dôchodcov v Spišskej Novej Vsi, ktorý koncom marca zničil rozsiahly požiar, daruje predseda vlády Eduard Heger 200-tisíc eur. O vyčlenení financií z rezervy predsedu vlády informoval Heger po stretnutí s vedením dotknutého zariadenia na sociálnej sieti.

25.04.2022 16:30
Spišská Nová Ves / Domov dôchodcov / Požiar /... Foto: ,
Hasiči a zdravotníci zasahujú v domove dôchodcov na Brezovej ulici v Spišskej Novej Vsi 29. marca 2022
debata (17)

„Pred takmer mesiacom seniori čelili ničivému požiaru, ktorý ich pripravil o zázemie. Bolo veľkým šťastím v nešťastí, že nikto neprišiel o život, a to vďaka rýchlemu nasadeniu bezpečnostných zložiek a odvážnym opatrovateľkám, ktoré pacientov premiestnili do bezpečia,“ skonštatoval premiér s tým, že k návšteve zariadenia a poskytnutiu pomoci ho inšpirovala poslankyňa Mária Šofranko (OĽaNO).

„Rezerva predsedu vlády nesmie slúžiť na výstrelky, ale na skutočnú pomoc ľuďom v núdzi a zmysluplné spoločenské projekty,“ podotkol, pričom pripomenul zneužívanie inštitútu rezervy predsedu vládu v minulosti.

Požiar z 29. marca spôsobil v mestskom domove dôchodcov rozsiahle škody, extrémne zasiahnutá bola celá budova. Zariadenie zabezpečovalo sociálnu službu pre 193 prijímateľov. Z horiacej budovy sa podarilo včas evakuovať ľudí, nikto sa na mieste nezranil. Klientom museli nájsť dočasné náhradné ubytovanie.

Oheň, krb, palivo Čítajte viac V Spišskej Novej Vsi horel domov dôchodcov
17 debata chyba
Viac na túto tému: #domov dôchodcov #Spišská Nová Ves #Eduard Heger #rezerva premiéra