SaS sa ohradzuje voči slovám Matoviča, že by mala v úmysle odchod z koalície

SaS sa ohradzuje voči slovám ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), že má v úmysle odísť z koalície. Zároveň sa strana pýta, či Matovič vyháňa z koalície tých správnych. Stanovisko lídra SaS Richarda Sulíka TASR zaslal hovorca strany Ondrej Šprlák.

05.05.2022 17:06
Richard Sulík Foto: ,
Predseda SaS Richard Sulík.
debata (2)

„My nie sme tí, ktorí chceme z vlády odísť, a ani tí, ktorí by z nej odísť mali,“ vyhlásil Sulík. Matovič podľa neho vedome a zákerne klame, aby odviedol pozornosť od svojej najväčšej politickej prehry. „Porazili ho nielen jeho vlastné poslankyne, ale aj jeho obľúbený koaličný partner. Nerozumieme, prečo útočí práve na SaS, ktorá jednotne hlasovala za vydanie Roberta Fica spravodlivosti,“ uviedol Sulík a pripomenul postoj Sme rodina.

Matovič v stredu vyhlásil, že SaS avizovala odchod z koalície v prípade, ak na vládu príde avizovaná pomoc rodinám a protiinflačné opatrenia. Potvrdil to aj predseda klubu Sme rodina Peter Pčolinský.

Spor medzi vládnymi stranami sa opäť vyostril po stredajšom hlasovaní o žiadosti prokuratúry o súhlas s vydaním lídra Smeru Roberta Fica do väzby. Hnutie Sme rodina sa zdržalo. Rovnako postupovala aj Katarína Hatráková, Romana Tabák nehlasovala. Obe poslankyne následne vylúčili z klubu OĽANO. SaS vyhlásila, že je namieste sa rozprávať o tom, aký prínos má Sme rodina v koalícii.

Igor Matovič, matovic Čítajte viac Matovič prosí o odpustenie. Pri Ficovi zlyhali jednotlivci, nie hnutie
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Richard Sulík #koalícia #Igor Matovič #SASKA