Kollár chce riešiť sudcov, ktorí porušujú ľudské práva

Predseda Národnej rady SR a líder hnutia Sme rodina Boris Kollár chce otvoriť otázku porušovania ľudských práv zo strany sudcov pri ich rozhodovaní. V diskusnej relácii TA3 V politike uviedol, že s touto témou chce prísť na pondelkovú koaličnú radu.

15.05.2022 12:26, aktualizované: 12:50
Boris Kollár Foto: ,
Boris Kollár
debata (32)

Kollár poukázal na to, že v parlamente silnejú hlasy, aby sa riešili množiace sa prípady, keď ústavný súd, prípadne európske inštitúcie konštatujú porušovanie základných ľudských práv pri rozhodovaní justičných orgánov. „Toto je vážna vec a ak sa to v prípade jedného sudcu stane opakovane, buď to robí naschvál, alebo je nekompetentný, oboje je neprijateľné,“ skonštatoval.

Takéto prípady by sa podľa neho mohli riešiť v súlade s princípom trikrát a dosť. Sankciou pre sudcu by mohlo byť podľa neho preradenie na nižší stupeň súdu.

Predseda Smeru Robert Fico poukázal aj na možný únik informácií z polície. „Prezident Policajného zboru, ktorý o tom nemá čo vedieť a už vôbec nemá o tom čo rozprávať, pred najvyššími ústavnými činiteľmi hovoril, že sa pripravuje obrovská bezpečnostná akcia,“ priblížil. Kollár reagoval, že v tejto veci požiadal premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) zvolať bezpečnostnú radu štátu.

kollár Čítajte viac Pri príspevku na protiinflačný balíček Kollár podporuje dohodu s firmami

Pri aktuálnej situácii v koalícii sa Kollár vrátil k výstupom po neschválení súhlasu s vydaním Roberta Fica do väzby. Kritizuje postoj strany SaS, ktorá podľa neho spustila kampaň proti hnutiu OĽANO a jeho lídrovi Igorovi Matovičovi. „Ak chce Richard Sulík povaliť vládu, nech to povie otvorene a priamo,“ doplnil. Na adresu poslankýň Romany Tabák a Kataríny Hatrákovej, vylúčených pre dané hlasovanie z klubu OĽANO, povedal, že bude rád, ak neprejdú do opozície. Deklaroval, že v Sme rodina majú dvere otvorené.

Fico svoje obvinenie vníma ako účelové, ide podľa neho o politický boj, ktorého cieľom je zatvoriť opozičného lídra. Zdôrazňuje, že na to bude reagovať robením ešte tvrdšej opozičnej politiky. „My chceme vyhrať a vyhráme parlamentné voľby,“ dodal.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast Čítajte aj Matovič s odisteným granátom, Sulík ako ochranca veľkokapitálu, a zázračný Heger

Hnutie Sme rodina nepostaví svojho kandidáta do prezidentských volieb v roku 2024, uviedol ďalej v diskusnej relácii Boris Kollár. „Uvidíme, kto sa prihlási,“ uviedol ďalej na otázku podpory Sme rodina.

Robert Fico, naopak, potvrdil, že jeho strana bude mať vlastného kandidáta. „Bude proslovenský, sociálne orientovaný, taký, ktorý vníma členstvo v Európskej únii ako partnerstvo, nie podriadenosť,“ zdôraznil.

fico Čítajte aj Fico: Vojna proti nám pokračuje. Ale čo čakáte od politického nebožtíka Hegera?
32 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #súdnictvo #Boris Kollár #polícia SR
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy