Mikulec žiada politických partnerov aj oponentov, aby prestali zavádzať verejnosť o činnosti polície

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) rázne žiada politických partnerov, ako aj oponentov, aby prestali zavádzať verejnosť.

16.05.2022 12:48
mikulec Foto: ,
Minister vnútra Roman Mikulec
debata (23)

Uviedol to na sociálnej sieti v súvislosti s medializovanými vyjadreniami predsedu opozičného Smeru Roberta Fica a šéfa parlamentu Borisa Kollár (Sme rodina) o tom, že policajný prezident Štefan Hamran mal na bezpečnostnej rade avizovať akciu zameranú na policajtov, sudcov a prokurátorov.

„Všetky zložky v rezorte vnútra sú slobodné vo výkone svojej práce a majú moju dôveru,“ uviedol Mikulec. Dodal, že spravodlivosť a čestné konanie sú preňho alfou a omegou.

Štefan Hamran Čítajte viac Hamran: Kollár sadol na lep Ficovi

Policajný prezident kategoricky odmietol Ficove tvrdenia o avíze na policajnú akciu zameranú na ľudí z bývalého inšpekčného tímu Oblúk, sudcov a prokurátorov. Ako priblížil, na bezpečnostnej rade hovoril o prebiehajúcom trestnom konaní vo veci založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Uviedol tiež na pravú mieru nesprávne informácie o zásahu polície na Okresnom súde Bratislava III a jeho nadväznosti na vyšetrovanie zločineckej skupiny. Deklaroval, že nikdy bezpečnostnú radu neinformoval o príprave nejakej akcie.

Fico vo víkendovej diskusnej relácii uviedol, že Hamran pred najvyššími ústavnými činiteľmi hovoril o príprave obrovskej bezpečnostnej akcie. Spoludiskutujúci v relácii, predseda Národnej rady SR a líder hnutia Sme rodina Boris Kollár, potvrdil, že aj on zachytil takéto informácie.

23 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #polícia #Štefan Hamran #Roman Mikulec