Rumunsko vydalo Slovensku dvoch členov sereďského drogového gangu

Rumunsko vydalo Slovenku na základe Európskeho zatykača na trestné stíhanie členov sereďského drogového gangu Romana Č. a Romana K.

23.05.2022 15:00
Drogový gang / Zatknutie / Foto:
debata

Informuje o tom Policajný zbor SR na sociálnej sieti s tým, že dvojica bola na úteku od roku 2019. Obaja muži sú stíhaní pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

„Obaja mali dlhodobo páchať drogovú a násilnú trestnú činnosť ako členovia zločineckej skupiny zo Serede. Ich revírom mali byť najmä Trnavský a Bratislavský kraj," uviedla polícia.

Po svojom úteku zo Slovenska sa Roman Č a Roman K. podľa polície dlhodobo zdržiavali na Ukrajine. „Pohybovali sa pod falošnou identitou, mali pri sebe viaceré falošné doklady totožnosti. Navyše boli veľmi opatrní a podozrievaví. Preto ich bolo veľmi náročné monitorovať," informovala polícia.

Z dôvodu vojnovému konfliktu sa však dvojica rozhodla krajinu opustiť a odísť do Európskej únie. Zadržať sa ich podarilo v spolupráci s útvarom cieľového pátrania v Rumunsku 13. apríla v meste Satu Mare.

Rumunský súd vzal hľadaných 15. apríla do väzby a začalo rozhodovanie o ďalšom postupe v súvislosti s ich vydaním na Slovensko. „Dnes boli z Rumunska dopravení na územie SR pre účely trestného konania. Na extradičnom procese participovali policajti z Národnej ústredne SIRENE a Útvaru osobitného určenia (Lynx Commando)," dodala polícia.

debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #Rumunsko #drogový gang