Na hraniciach s Ukrajinou zadržali muža hľadaného Interpolom

Štátneho príslušníka Ukrajiny hľadaného Interpolom zadržali vo štvrtok policajti hraničnej kontroly na hraničnom priechode v Ubli. Ako TASR informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická, 46-ročného muža do zoznamu medzinárodne hľadaných osôb zapísali orgány Českej republiky v závere októbra 2019.

27.05.2022 10:36
debata (6)

Ukrajinec pricestoval na hraničný priechod z územia Ukrajiny krátko pred poludním na osobnom motorovom vozidle. „Počas vykonávania hraničnej kontroly bolo lustráciou v informačných systémoch Ministerstva vnútra SR zistené, že osoba je vedená v informačnom systéme Interpolu ako osoba hľadaná na účel zadržania osoby a jej vydania,“ priblížila hovorkyňa s tým, že aktuálnosť pátrania a platnosť zatýkacieho rozkazu sa potvrdila aj prostredníctvom SIRRENE.

Hraničiari o zadržaní medzinárodne hľadaného vyrozumeli službukonajúceho prokurátora Krajskej prokuratúry v Prešove. Ukrajinca policajti obmedzili na osobnej slobode, po vykonaní potrebných procesných úkonov ho na pokyn prokurátora previezli do Prešova.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Interpol #Ukrajina #polícia SR
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy