Opozícia stále túži po predčasných voľbách. Fico avizoval nové kroky

Opozičné strany zrejme neupustili od otázky možnej zmeny Ústavy SR a od témy predčasných parlamentných volieb.

27.05.2022 16:05
petičné hárky, referendum, predčasné voľby, Foto: ,
Na snímke vpravo členovia petičného výboru pri odovzdaní petičných hárkov za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách v Prezidentskom paláci v roku 2021.
debata (18)

Predseda Smeru-SD Robert Fico avizoval, že nasledujúci týždeň príde strana s informáciami o referende a predčasných voľbách. Líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini označil za neprijateľné, aby ešte dva roky vládla súčasná koalícia. K stretnutiu v tejto súvislosti vyzvala Smer-SD a Hlas-SD aj mimoparlamentná SNS.

Hlas-SD chce zvážiť všetky demokratické nástroje, ktorými si občania môžu vynútiť odchod vlády vrátane referenda o predčasných voľbách. „Chceme sa v krátkom čase stretnúť s ďalšími opozičnými stranami, ktoré vyjadrujú nedôveru súčasnej vláde, jej skutočnému premiérovi Igorovi Matovičovi a ktoré si uvedomujú zásadné nebezpečenstvo koalície s fašistami pre slovenskú demokraciu. Ak sa dohodneme, že napriek časovo kritickému hľadisku ideme zbierať podpisy pod referendum, Hlas-SD sa bezodkladne zapojí do príprav petičnej akcie,“ vyhlásil Pellegrini.

SNS považuje zmenu Ústavy SR súvisiacu s predčasnými parlamentnými voľbami za aktuálne najpodstatnejšiu otázku. „Veríme, že sa budúci týždeň podarí stretnúť zástupcom strán Smer-SD, Hlas-SD a SNS tak, aby sme letné mesiace využili na zber podpisov k referendu na zmenu ústavy súvisiacu s možnosťou vyhlásenia predčasných parlamentných volieb,“ uviedla strana. Verí, že sa k iniciatíve pridajú aj iné opozičné strany vrátane odborových zväzov a Združenia miest a obcí Slovenska.

18 debata chyba
Viac na túto tému: #opozícia #Hegerova vláda
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy