Pre vojakov NATO na Sliači a Lešti vybudujú kontajnerové mestečko

Pre príslušníkov zahraničných ozbrojených síl, ktorí na Slovensku posilnili vojenskú prítomnosť NATO v reakcii na vojenskú agresiu Ruska na Ukrajine, vybudujú vo výcvikovom priestore Lešť a na letisku Sliač kontajnerové mestečko a stanový kemping. Obstaranie a investíciu do ubytovacích kapacít, vyčíslenú v predloženom materiáli na 31 425 822 eur, schválila v stredu vláda.

01.06.2022 11:27 , aktualizované: 11:30
Lešť / Vojaci / Vojak / NATO / Foto: ,
Vojenské cvičenie mnohonárodnej jednotky NATO na Slovensku. Lešť, 28. apríla 2022
debata (27)

Ministerstvo obrany (MO) v návrhu spresnilo, že ubytovacie kapacity formou kontajnerov a stanov v Centre výcviku Lešť – táborisko Riečky a tábor Slávia rátajú s maximálnou kapacitou 2444 lôžok a na leteckej základni Sliač s maximálnou kapacitou 600 lôžok. „Po schválení materiálu vládou budú využité ďalšie nástroje na spresnenie rozpočtu s cieľom získania nákladovo najefektívnejšieho riešenia,“ uvádza sa v materiáli.

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) po rokovaní vlády uviedol, že podobná infraštruktúra sa bude v nasledujúcich mesiacoch a rokoch budovať aj v ďalších vojenských priestoroch. „Takéto potrebné zázemie tam nemáme, je potrebné, musíme ho budovať,“ zdôraznil.

27 debata chyba
Viac na túto tému: #NATO #Sliač #Lešť