Lengvarský do 2 týždňov predloží návrh výstavby nemocníc z plánu obnovy

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) predloží na vládu do dvoch týždňov návrh, ktorý spustí výstavbu nemocníc zo zdrojov z plánu obnovy. Uviedol to po stredajšom rokovaní vlády.

01.06.2022 13:05, aktualizované: 15:08
debata (1)

Súčasťou plánu výstavby budú podľa ministra pravdepodobne aj univerzitné nemocnice na bratislavských Rázsochách a v Martine. Lengvarský už v minulosti avizoval, že otázku výstavby nemocníc otvorí na koaličnej rade.

O výstavbe nemocníc sa podľa rezortu rokuje so všetkými relevantnými subjektmi. Ministerstvo potvrdilo, že forma vlastníctva nemocníc pri tom nezohráva žiadnu úlohu, pretože ide o zámer zlepšenia kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre pacienta. O prostriedky z plánu obnovy sa chcú na svoje projekty uchádzať aj skupina Agel SK či sieť nemocníc Svet zdravia, deklarovali to minulý mesiac.

Plán obnovy je súčasťou mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti v rámci celoeurópskeho dočasného nástroja Next Generation EU, ktorý predstavuje najväčší stimulačný balík v histórii Európskej únie. Cieľom je obnoviť Európu po pandémii. Kľúčovou súčasťou Plánu obnovy a odolnosti SR je už schválená reforma siete nemocníc. Reformy sa dotknú aj ambulantného sektora, akútnej starostlivosti, následnej a dlhodobej starostlivosti, ako aj starostlivosti o duševné zdravie.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #plán obnovy #Vladimír Lengvarský
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy