Gyimesi podľa opozičného Hlasu vyzval na odstúpenie premiéra Hegera

Koaličný poslanec Gyorgi Gyimesi (OĽaNO) vyzval na odstúpenie vlastného premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO), keďže tvrdí, že Slovensko fatálne zlyhalo na mimoriadnom samite Európskej únie, keď nevyrokovalo lepšie podmienky pri sankčnom balíku na ruskú ropu. Konštatuje to v tlačovej správe opozičná strana Hlas - sociálna demokracia s tým, že na samite zastupoval Slovensko práve Heger.

03.06.2022 11:36
György Gyimesi Foto: ,
György Gyimesi
debata (29)

„Premiér Heger najprv totálne zlyhá na európskom samite, pretože bojuje proti slovenským záujmom a ešte sa snaží na rovnaký nezmysel nahovoriť Viktora Orbána. Potom Heger s Igorom Matovičom pochopia, ako to dobabrali, a že Slováci kvôli ním budú zasa raz tankovať drahšie. A tak Matovič vyšle svojho nového hovorcu Gyimesiho, aby celé Hegerovo zlyhanie hodil na Sulíka, ktorý v Bruseli ani nebol," povedal predseda Hlasu Peter Pellegrini. Doplnil, že zastupovanie skutočných záujmov slovenských občanov je jednoznačne kompetenciou predsedu vlády. „Namiesto toho, aby si Eduard Heger prekonzultoval postoj Slovenska na všetkých úrovniach, robil v Bruseli pajáca pre svetové médiá a presadzoval postoje, ktoré Slovensko poškodzujú," vyhlásil šéf Hlasu. Zároveň dodal, že jedinou možnosťou zachrániť Slovensku posledné zvyšky politickej dôstojnosti je okamžité vyhlásenie predčasných volieb.

VIDEO: Poslanec Gyimesi vyzval na odstúpenie ministra hospodárstva Richarda Sulíka

Koaličný poslanec György Gyimesi vyzval ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), aby odstúpil. Ako uviedol na piatkovej tlačovej besede, dôvodom majú byť preukázateľné rozsiahle ekonomické škody spojené s ostatným sankčným balíkom prijatým Európskou komisiou. „Richard Sulík verejne podrezal Slovnaft, Richard Sulík spôsobil Slovensku svojím diletantským prístupom a lenivosťou extrémne škody," vyhlásil poslanec s tým, že Sulík nemá na ministerstve čo robiť.

29 debata chyba
Viac na túto tému: #Hlas #Eduard Heger #György Gyimesi
Flowers