Presťahujte sa. Odporúčanie Kremského seniorom pri cenách energií pobúrilo penzistov

Jednota dôchodcov na Slovensku (JDS) je znepokojená správaním a vyhláseniami niektorých politikov koaličného hnutia OĽaNO, ktorí podľa organizácie otvorene vystupujú proti svojim občanom, konkrétne seniorom.

05.06.2022 16:49
debata (379)

Ako v tlačovej správe informovala zástupkyňa organizácie Valéria Pokorná, príkladom je výrok poslanca Petra Kremského. Podľa poslanca je totiž riešením pre vysoké ceny energií, na ktoré sa sťažujú seniori, ich presťahovanie sa do menších príbytkov. Koaličný poslanec tiež povedal, že v dejinách dôchodcovia zvládali rôzne situácie a zvládali ich aj bez štátnych dôchodkov.

Podľa JDS ide v tomto prípade o programovo riadenú a plánovú perzekúciu obyvateľov nad 60 rokov. „Kategorizácia obyvateľov Slovenska, ktorí nie sú ekonomickým prínosom a s tým spojené odmietanie pomoci seniorom zo strany niektorých politických strán je jedna vec. Schvaľovanie zákonov s poslancami a politickými stranami s fašistickým pozadím spoločne s vyhláseniami, ktoré môžu spĺňať definíciu riadenej a plánovanej perzekúcie obyvateľov je už stupeň, kedy sa môžeme rozprávať aj o porušovaní ľudských a sociálnych práv," vyhlásila Pokorná. Po ľudskej stránke podľa nej ide o zhadzovanie ľudskej dôstojnosti seniorov.

JDS podľa Pokornej chápe napätie v spoločnosti, avšak táto by sa podľa nich nemala vyvršovať na jednej skupine obyvateľov. „Preto žiadame najvyšších ústavných činiteľov, aby zaujali k týmto vyhláseniam rázny postoj," uviedla Pokorná s tým, že organizácia určite požiada prezidentku, aby aj v kontexte týchto vyhlásení podala zákon o mimoriadnej pomoci na Ústavný súd SR, aby preskúmal, či nie sú v jeho dôsledku porušované ľudské a sociálne práva vybraných skupín obyvateľov. „O tom je podľa JDS aj celá pomoc pri zdražovaní. Politici pomáhajú tým, ktorí ich majú ísť voliť," dodala Pokorná.

379 debata chyba
Viac na túto tému: #Dôchodcovia #energetická chudoba #Jednota dôchodcov na Slovensku #Peter Kremský #cena energií
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy