Po menovkách polícia chystá ďalšie zmeny. Hovorkyňa obhajuje žlto-modrý dizajn

Verejnosť môže do nedele 12. júna do polnoci na profile Policajného zboru na sociálnej sieti hlasovať o novom dizajne policajných áut. Ako polícia informuje v tlačovej správe, zmena dizajnu je súčasťou pripravovanej reformy a modernizácie zboru.

, 08.06.2022 12:19, aktualizované: 15:52
debata (165)
Foto: Facebook (Polícia SR)
Polícia SR / Policajné auto /

Policajné vozidlá budú mať nový žlto-modrý dizajn. Ako zdôvodnila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, navrhované farby používajú polície naprieč celou Európou.

Nové vozidlá, ktoré plánuje polícia obstarať, už budú mať nový vzhľad. Súčasné auta sa prelepovať nebudú, pretože by to bolo finančne nákladné. Zmeny sú súčasťou pripravovanej reformy a modernizácie Policajného zboru.

„Odborníci vybrali žltú farbu, pretože má špeciálne fyzikálne vlastnosti, je tam mimoriadne vysoká viditeľnosť aj za znížených svetelných podmienok. Modrá farba je aj na vlajke Slovenskej republiky a tiež Európskej únie. Modrá farba je považovaná celosvetovo za farbu polície,“ vysvetlila hovorkyňa.

Polícia predpokladá, že v blízkom čase bude potrebné vyradiť dve tretiny vozového parku. „Vzhľadom na to, že tak redizajn, ako aj obstaranie vozidiel závisí od finančných prostriedkov, zatiaľ nebudeme špecifikovať presné počty. Časť vozového parku obnovíme v rámci plánu obnovy a odolnosti,“ doplnila Bárdyová. V súčasnosti sa podľa nej rokuje o finančných možnostiach.

Rakúsko koronavírus hranica polícia kontroly Čítajte viac Policajti s novými právomocami: 5 zmien v novele zákona o Policajnom zbore

„Občania Slovenskej republiky si zaslúžia moderný Policajný zbor, na ktorý sa budú môcť spoľahnúť v ktoromkoľvek okamihu svojho života. Príslušníci Policajného zboru zase na vedenie, ktoré im vytvorí podmienky na profesionálny výkon hodný 21. storočia," povedal policajný prezident Štefan Hamran.

Doplnil, že výsledkom reformy bude nielen vyššia dôveryhodnosť polície, ale aj atraktívnejšia práca príslušníka Policajného zboru, lepšie platové náležitosti, nové uniformy a v neposlednom rade aj nový vozový park s moderným dizajnom.

165 debata chyba
Viac na túto tému: #policajné autá #polícia SR
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy