Matovič chce mať na koaličnej rade kamery

Podľa financmajstra Matoviča je dôvodom, prečo SaS nechce chodiť na koaličnú radu, strach z toho, že budú musieť "odpovedať na otázky".

08.06.2022 18:50
Igor Matovič Foto: ,
Minister financií Igor Matovič
debata (55)

Priblížil, že v utorok ju čakali tri. Dve sa mali týkať nových daní a platov učiteľov. Tretiu otázku priblížiť nechcel, no dodal, že sa týka ministerstva hospodárstva.

Vyhlásil, že koaličná rada je kľúčový orgán, ktorý rozhoduje o tom, čo sa bude na Slovensku diať, a preto žiada o priame prenosy koaličných rád.

„Chcem, aby ľudia videli, ako sa dostávame k takýmto rozhodnutiam. Buď kamera uprace, ako sa ľudia správajú, alebo budú mať ľudia Big Brother. Teraz je to čistá psychiatria,“ uviedol Matovič.

Keď tam budú kamery, pôjde to podľa neho ako po masle a zároveň chce mať kamery aj na vláde. Podľa Matoviča si ministri nadávajú do „chrapúňov a nímandov“.

Richard Sulík Čítajte viac SaS už nebude chodiť na koaličné rady

Hádky v koalícii, ktoré spôsobil tzv. prorodinný balíček Igora Matoviča, vyústili do toho, že liberáli verejne odmietli chodiť na koaličné rady. „Situácia, ktorá je vo vnútri koalície, vo vláde a na politickej scéne všeobecne, je extrémne napätá,“ vyhlásil líder SaS a minister hospodárstva Richard Sulík.

Sulík však tvrdí, že strana má záujem, aby vláda pokračovala. „Chceme sa vyhýbať konfliktom, nepomáha to a znechucuje to ľudí. Preto sme sa rozhodli, že si dáme trošku pohov, aby sa situácia ukľudnila,“ priznal Sulík.

Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) po rokovaní vlády vyhlásil, že nevie, čomu má pomôcť, ak sa SaS nebude zúčastňovať na koaličných radách. „Máte pocit, že ja alebo predseda Boris Kollár, či moji kolegovia z vlády sme potrebovali niekedy upokojovať situáciu tým, že sme neprišli?“ reagoval.

Sulíkovi však prekážajú posledné návrhy zákonov, s ktorými prišiel Matovič. „Sme naklonení konštruktívnym, vecným riešeniam. Pre mňa nie je riešenie, ktoré je prinesené na vládu pod pazuchou,“ pokračoval Sulík. A navyše „nemá dôveru v informácie, ktoré predkladá Matovič“.

Sulík spresnil, že on a jeho ministri sú pripravení komunikovať s premiérom alebo inými ministrami. „Vieme sa vyjadriť aj písomne, vedia si sadnúť aj šéfovia poslaneckých klubov,“ dodal.

© Autorské práva vyhradené

55 debata chyba
Viac na túto tému: #kamery #Igor Matovič #Koaličná rada
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy