Matovič: Keď ma Heger odvolá, bude to vzrúšo. A to mám rád

Schvália poslanci balík pomoci pre rodiny, ktorý im vrátila prezidentka Zuzana Čaputová? „Nie som si istý, čestne priznávam,“ povedal pre Pravdu Igor Matovič (OĽaNO).

09.06.2022 18:36
debata (69)

VIDEO: Minister financií Igor Matovič o protiinflačnom balíku aj o možnosti, že by ho premiér Eduard Heger odvolal.

Video

Opätovné schvaľovanie balíka pomoci pre rodiny v parlamente, ktorý vrátila prezidentka Zuzana Čaputová, má stále neistý výsledok. To, či koalícia získa dostatočný počet hlasov v prospech zákona z dielne ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) nevie jednoznačne povedať ani sám predkladateľ. „Nie som si istý, to čestne priznávam,“ povedal pre TV Pravda.

Neskrýva, že v prípade, ak by sa nepodarilo prelomiť veto prezidentky, by to považoval za svoju politickú prehru: „Bude to prehratá bitka, ale nie vojna.“ Dodal, že pokiaľ rodiny nedostanú pomoc, ktorú im sľúbil, z koalície neodstúpi.

Rovnako chce dosiahnuť aj zvýšenie platov učiteľov a zdravotníkov. Na otázku, či si vie predstaviť, že by ho premiér Eduard Heger (OĽaNO) navrhol odvolať z funkcie ministra, odpovedal s úsmevom, že „má na to právo“. „Bude to vzrúšo, a to mám v živote rád,“ priznal sa Matovič.

Pozrite si celú TV reláciu Ide o pravdu s ministrom financií Igorom Matovičom.

Igor Matovič, Ide o pravdu Čítajte viac Matovič v Ide o pravdu aj o predčasných voľbách: Viem, čo spôsobí koniec koalície

© Autorské práva vyhradené

69 debata chyba
Viac na túto tému: #Igor Matovič #Ide o pravdu