Matovičove pôsobenie v politike vníma negatívne až 82 percent voličov

Pôsobenie súčasného ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) v politike vníma negatívne 82 percent voličov. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky agentúry Ako pre reláciu Na hrane televízie Joj.

17.06.2022 09:46
Matovič Foto: ,
Minister financií Igor Matovič
debata (17)

Účastníci prieskumu odpovedali na otázku: „Ako hodnotíte celkové pôsobenie Igora Matoviča v slovenskej politike?“. Matovičove pôsobenie úplne negatívne vníma 53,8 respondentov a skôr negatívne 28,2 percenta opýtaných. Skôr pozitívne jeho pôsobenie v politike vníma 9,1 percenta opýtaných, úplne pozitívne 1,5 percenta respondentov. Zvyšných 7,4 percenta opýtaných nevedelo alebo nechcelo odpovedať. Prieskum sa konal od 7. júna do 10. júna na vzorke tisíc respondentov.

Spomedzi voličov jednotlivých politických strán má Matovič najviac priaznivcov v hnutí Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (55 percent) a v hnutí Sme rodina (24 percent). Verí mu aj 12 percent voličov Kresťanskodemo­kratického hnutia a osem percent voličov Progresívneho Slovenska. Najviac mu nedôverujú voliči hnutia Republika (97 percent), Smer (94 percent) a Hlas (93 percent).

Matovič a jeho pôsobenie v politike je horšie vnímané u mužov než u žien. Z hľadiska vekových kategórií Igorovi Matovičovi najviac dôverujú ľudia nad 66 rokov (14 percent). Nasledujú voliči vo veku 50 až 65 rokov (12 percent). Súčasnému ministrovi financií najviac nedôverujú voliči vo veku 18 až 33 rokov (86 percent) a ľudia vo veku 34 až 49 rokov (82 percent).

Z regionálneho hľadiska má Matovič najväčšiu podporu v Trnavskom (16 percent), Košickom a Nitrianskom kraji (obe 12 percent) a Banskobystrickom a Žilinskom kraji (v oboch po 10 percent). Najnegatívnejšie jeho pôsobenie v politike hodnotia v Trenčianskom kraji (87 percent), Prešovskom kraji (86 percent) a v Bratislavskom kraji (83 percent).

parlament národná rada nrsr Čítajte viac Hlas s odstupom na čele, Smer a SaS súperia o druhé miesto
17 debata chyba
Viac na túto tému: #Igor Matovič #dôveryhodnosť politikov