V Tatrách zhorel bývalý hotel MS 70, roky bol opustený

V Novom Smokovci vo Vysokých Tatrách hasiči likvidujú požiar budovy. Ide o bývalý hotel MS 70 pod Jakubkovou lúkou, ktorý bol postavený pri príležitosti majstrovstiev sveta v lyžovaní a dlhé roky bol opustený.

, 17.06.2022 19:41, aktualizované: 20:55
debata (16)

„Požiar bol nahlásený krátko pred 18. hodinou v blízkosti Hotela Atrium. Na mieste zasahuje 14 príslušníkov s deviatimi kusmi techniky a ďalší miestni dobrovoľníci. Požiar sa už podarilo lokalizovať a ďalej sa nešíri,“ uviedol pre TASR operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove s tým, že budova zrejme zhorí do tla a hasiči budú viac-menej už len kontrolovať požiarovisko, aby sa oheň ďalej nerozšíril.

Majiteľ objektu predbežne škodu vyčíslil takmer na 500 000 eur. Príčiny ani okolnosti vzniku požiaru nie sú známe, na miesto smeruje aj vyšetrovateľ. „Pri požiari sa nikto nezranil a nebolo potrebné ani pristúpiť k evakuácii ľudí z okolitých zariadení,“ uzavrel operačný dôstojník.

Požiar hasičom nahlásili krátko pred 18:00, po príchode na miesto už bol celý objekt v plameňoch a zachrániť sa ho nepodarilo. „Ide o tri opustené objekty s murovanými základmi, drevenými konštrukciami, patriace bývalému hotelu. Vybudované boli k majstrovstvám sveta v lyžovaní v sedemdesiatych rokoch minulého storočia,“ konkretizoval operačný dôstojník. Hasiči aktuálne kontrolujú len dohorenie objektov. Na mieste sú plynári aj elektrikári. Ďalšie sily a prostriedky si už požiar podľa dôstojníka nežiada, predpokladá však, že hasiči ostanú na mieste minimálne do rána.

Podľa starostu Štrby Michala Sýkoru išlo o budovu medzi Tatrancami známu ako MS 70. Postavená bola ešte pred samotnými majstrovstvami sveta. „Postavila ju Telovýchovná jednotka Vysoké Tatry ako administratívnu budovu, potom v nej sídlil organizačný výbor majstrovstiev sveta. Neskôr v nej bola Tatranská správa účelových zariadení, ktorá spravovala všetky športové objekty v celých Tatrách. Potom pristavili aj budovu pre zamestnancov a neskôr fungovala ako hotel,“ uviedol pre agentúru SITA.

16 debata chyba
Viac na túto tému: #Vysoké Tatry
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy