Polícia upozorňuje vodičov, aby v teple nezabúdali deti a zvieratá v aute

Bratislavská krajská polícia upozorňuje vodičov áut, aby v teple zvýšili pozornosť a nezabúdali v uzamknutých autách nielen svojich domácich miláčikov, ale ani deti. Polícia to uviedla v nedeľu na sociálnej sieti v súvislosti s očakávanými vysokými teplotami vo viacerých lokalitách Slovenska.

19.06.2022 19:28
dieťa v aute, autosedačka Foto:
Ilustračné foto.
debata (1)

„Ponechanie zvieraťa v rozhorúčenom aute sa môže riešiť v rovine priestupku vo veterinárnej oblasti, za určitých okolností môže mať skutok aj trestnoprávnu dohru v podobe trestného činu týrania zvierat,“ uviedla bratislavská krajská polícia. V prípade ponechania dieťaťa v aute môže ísť o trestný čin opustenia dieťaťa, ktoré si nevie pomôcť samo. „Osoba môže navyše čeliť aj obvineniu z ublíženia na zdraví či v krajnom prípade z usmrtenia, ak takéto konanie viedlo k poškodeniu zdravia či k smrti dieťaťa,“ vysvetlila polícia.

Ak je to možné a situácia to dovoľuje, treba bezodkladne upovedomiť majiteľa vozidla, napríklad meno majiteľa vyhlásiť v nákupnom centre cez informačný stánok alebo cez SBS službu. V opačnom prípade polícia odporúča zavolať políciu, hasičov, prípadne linku 112, kde je okamžite ponúknutá rada a pomoc ako postupovať.

Aj toto leto budú preventisti v Bratislavskom kraji vykonávať preventívne aktivity zamerané predovšetkým na frekventované miesta, ako sú napríklad parkoviská pri nákupných centrách.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #horúčavy #dieťa v aute
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy