Gröhling: Matovič na vládu nepriniesol návrh zákona na zvýšenie platov učiteľov

Minister financií Igor Matovič (OĽANO) na stredajšiu vládu nepriniesol žiadny návrh zákona na zvýšenie platov učiteľov. Na sociálnej sieti to uviedol minister školstva Branislav Gröhling (SaS) s tým, že takýto zákon nikto nevidel a Matovič o ňom iba hovoril.

22.06.2022 18:41
Gröhling Foto: ,
Minister školstva Branislav Gröhling (SaS).
debata (1)

Keď som žiadal, aby mi ho dal, či ukázal, nestalo sa tak. V skutočnosti sa takýto návrh ani nedá spojiť s vyššími daňami, ako si to Igor Matovič predstavuje," povedal šéf rezortu školstva. Podľa jeho slov môžu byť len dva návrhy a Matovič teraz podmieňuje platy vyššími daňami, čím z učiteľov robí rukojemníkov pre svoje politické ciele.

Igor Matovič, Eduard Heger, Čítajte viac Matovič tretíkrát predložil na vládu návrh na zvýšenie platov učiteľov

Gröhling povedal, že každý jeden mesiac vyberie štát v priemere o 220 miliónov eur viac ako v roku 2021. „Platy učiteľov sa z daňového nadvýberu dajú okamžite zvýšiť, a to nielen o desať percent, ale pokojne aj o 20 percent. Minister financií totiž na to dokázateľne financie má na svojom rezorte. Usvedčujú ho jeho vlastné dáta,“ povedal minister školstva. Dodal, že školstvu škodí len jeden človek a je to Matovič.

Minister financií SR v stredu uviedol, že na rokovanie vlády tretíkrát predložil návrh na zvýšenie platov učiteľov. SaS podľa slov Matoviča návrh zákona opätovne vetovala.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Igor Matovič #platy učiteľov #Branislav Gröhling
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy