V parlamente bude lepší vzduch, vymieňajú vzduchotechniku

V hlavnej budove Národnej rady SR na Námestí Alexandra Dubčeka v Bratislave sa koncom júna začala rekonštrukcia vzduchotechniky. Vymeniť sa má celý systém, aby sa znížila energetická náročnosť a zvýšila sa spoľahlivosť technológie. Prerábka by sa mala podľa Kancelárie NR SR vyšplhať na sumu maximálne 1,4 milióna eur.

03.07.2022 08:00
debata (8)

„Ide o komplexnú rekonštrukciu prevádzkového súboru centrálnej prípravy vzduchu, ktorá je riešená výmenou za nový systém,“ priblížil pre TASR odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR. Kompletne sa vymení technológia centrálnej prípravy vzduchu vrátane rekonštrukcie všetkých prislúchajúcich rozvodov a inštalácií.

Pri každej rekonštrukcii či realizovaní stavebných prác v NR SR existuje nastavenie tzv. špeciálneho režimu tak, aby sa minimalizovali dosahy na činnosť parlamentu. „Kancelária NR SR má pripravený scenár aj pre mimoriadne požiadavky,“ tvrdí odbor s tým, že práce sa realizujú najmä v čase mimo plánovaných zasadnutí NR SR.

Parlament zvyčajne cez leto nerokuje, riadna schôdza je najbližšie naplánovaná až od 13. septembra. V posledných rokoch sa však počas letných mesiacov zišli poslanci na mimoriadnych schôdzach, ktoré sa týkali návrhov na odvolanie člena vlády.

Stavebné a montážne práce sa môžu podľa kancelárie robiť aj v noci, cez sviatky, v dňoch pracovného pokoja. „Kancelária NR SR má ako objednávateľ právo obmedziť alebo prerušiť výkon prác spojených s plnením predmetu zmluvy, a to z dôvodov na strane objednávateľa, najmä v prípade potreby využitia miesta plnenia na konanie štátnopolitickej alebo kultúrno-spoločenskej akcie,“ doplnil odbor komunikácie.

Zhotoviteľ sa podľa Kancelárie NR SR zaviazal prerábku dokončiť najneskôr do štyroch mesiacov. „Súčasťou diela je plnenie vykonať skúšobnú prevádzku diela v trvaní šesť mesiacov od odovzdania a prevzatia celého diela objednávateľom,“ priblížil odbor.

Cena za úplné, funkčné a včasné zhotovenie diela vrátane odstránenia prípadných nedostatkov predstavuje sumu 1 427 793 eur.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #NR SR