Mikulec: Už niekoľko týždňov prevažuje počet Ukrajincov vracajúcich sa domov

Už niekoľko týždňov s výnimkou niekoľkých dní v štatistikách prevažuje počet Ukrajincov, ktorí sa vracajú zo Slovenska späť domov. Upozornil na to minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). Na zníženie počtu utečencov reagovalo ministerstvo vnútra aj zmenou režimu vo veľkokapacitných centrách. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

04.07.2022 14:18
Roman Mikulec Foto: ,
Minister vnútra Roman Mikulec
debata (9)

Trend podľa ministerstva potvrdzujú aj aktuálne čísla. V nedeľu prešlo hraničnými priechodmi na vstupe do Slovenskej republiky 3238 osôb a na výstupe zo Slovenska na Ukrajinu 4114 osôb. „Celkový počet osôb, ktoré vstúpili na územie Slovenska od 24. februára, je 575 350, celkový počet osôb na výstupe zo Slovenska na Ukrajinu od rovnakého dátumu je 326 289. Počet udelených dočasných útočísk od 1. marca presiahol 84-tisíc,“ zhrnula hovorkyňa.

Veľkokapacitné registračné centrum v Žiline i Humennom zatvorili, registráciu dočasného útočiska je možné vybaviť na oddelení cudzineckej polície v Žiline, respektíve v Michalovciach. Pre tehotné ženy, rodiny s deťmi, starších ľudí nad 65 rokov a iné zraniteľné osoby je k dispozícii aj oddelenie azylu Policajného zboru v Humennom. „Zdôrazňujem, že pri opätovnom náraste počtu osôb utekajúcich pred vojnou sú veľkokapacitné centrá pripravené na opätovné spustenie do niekoľkých hodín,“ deklaroval minister vnútra.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine #Roman Mikulec
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy