Korčok: Ak prestane Rusko bojovať na Ukrajine, bude koniec vojny

Nielen v Maďarsku, ale aj na Slovensku zaznieva názor, že sankcie proti Rusku predlžujú vojnu na Ukrajine. Sankcie však podľa slovenského ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka nepredlžujú vojnu, ale existenciu Ukrajiny.

14.07.2022 10:26
korčok Foto: ,
Minister zahraničných vecí Ivan Korčok počas tlačovej konferencie v rámci mítingu neformálneho zoskupenia Central 5 v Budapešti 13. júla 2022.
debata (145)

Uviedol to počas tlačovej konferencie šéfov diplomacií neformálneho zoskupenia Central 5 (C5) v Budapešti. TASR o tom vo štvrtok informoval komunikačný odbor ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

„Aj u nás rezonuje tento názor. Najčastejšie ho počuť od extrémistickej opozície a ich spriaznencov. Mám na to takúto odpoveď. Nie, sankcie vojnu nepredlžujú,“ vyhlásil Korčok s tým, že práve sankcie a naša pomoc Ukrajine vrátane vojenskej predlžuje existenciu Ukrajiny.

Záujmom Slovenska je podľa ministra to, aby Ukrajina zostala suverénnou krajinou. „Ak Rusi prestanú ničiť Ukrajinu, viesť vojnu a bojovať na území nášho suseda, bude koniec vojny. Ak prestane bojovať Ukrajina, bude to koniec Ukrajiny. A Slovensko bude mať úplne iného suseda,“ zdôraznil šéf slovenskej diplomacie.

Stredajšie stretnutie sa konalo v rámci neformálneho zoskupenia C5, ktoré združuje Slovensko, Česko, Maďarsko, Rakúsko a Slovinsko. Ide o formát, ktorý vznikol v reakcii na pandémiu ochorenia COVID-19, no dnes slúži ako platforma na diskusiu aj o iných aktuálnych témach.

145 debata chyba
Viac na túto tému: #Ivan Korčok #vojna na Ukrajine
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy